Jak uzyskać uprawnienia w branży budowlanej?

Zdecydowanie coraz więcej osób decyduje się związać swoją karierę zawodową z branżą budowlaną, która daje rzeczywiście sporo możliwości. Głównie można osiągać de fakto dobre zarobki, prócz tego mamy bardzo duże sposobności rozwoju czy też uzyskania awansu. Nie powinno zatem być zaskoczeniem, że tak dużą popularnością cieszą się uprawnienia budowlane, a zatem certyfikat, który otrzymujemy po pozytywnym zdaniu egzaminu, który organizowany jest przez polską izbę Inżynierów Budownictwa.

Certyfikat wydawany jest w postaci wyborów administracyjnej odpowiedniej komisji kwalifikacyjnej, przed którą kandydaci zdają część ustną egzaminu. Warto więc poznać ciut więcej informacji na temat egzaminu, który pozwala nam uzyskanie dodatkowych kwalifikacji w biznesie budowlanej.
Egzamin – co należy na jego temat mieć świadomość tego?
Na początku powinno się wyjaśnić, że za takiego egzaminu mogą podejść wyłącznie osoby, które spełniają kryteria, które możemy odnaleźć w przepisach prawa budowlanego. Wymogi dotyczą tytułu zawodowego kierunkowego, które jest związane z branżą budowlaną, jak także odpowiedniego okresu odbycia praktyki w biznesie budowlanej, co może dotyczyć zarówno stażu w biurze projektowym, jak też na placu tworzenia. O ile kandydat spełnia przedstawione wcześniej warunki, to wtedy może zapisać się na sesję egzaminacyjną. Powinno się tutaj wspomnieć o tym, że egzamin na uprawnienia budowlane jest dość trudny, dlatego trzeba się do niego przygotować. Ogromną pomocą a także ułatwieniem będzie skorzystanie z oferty firmy szkoleniowej, która udostępnia aktualną bazę pytań, które pojawiają się na kolejnych sesjach egzaminacyjnych. Dzięki zapoznaniu się z takimi pytaniami, będziemy bardzo dobrze przygotowani zarówno na część pisemna egzaminu, jak również ustną czyli zdawaną przed komisją kwalifikacyjną. Nie zapominajmy też o tym, że uprawnienia budowlane dzielą się na dwa typy, są to uprawnienia do projektowania bądź do prowadzenia robót budowlanych. Dodatkowo, odznacza się również szereg specjalności, a mianowicie specjalność konstrukcyjno-budowlana, architektoniczną, inżynieryjną, instalacyjną. Co za tym idzie, powinniśmy wybrać jedną ze specjalności, tak aby uzyskać dodatkowe uprawnienia w zakresie prowadzenia samodzielnych prac technicznych.

Sprawdź tutaj: uprawnienia budowlane.