Lokalizacja przecieków w instalacjach

W sytuacji awarii instalacji sanitarnej wodno-kanalizacyjnej czy też ciepłowniczej należy skorzystać wyłącznie z pomocy doświadczonych specjalistów, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia, niemniej jednak również stosują odpowiednio dobraną technikę i specjalistyczny sprzęt. Warto wspomnieć o tym, że lokalizacja wycieków to głównie zastosowanie specjalistycznej aparatury przeznaczonej do namierzenia awarii w rurach instalacji na przykład sanitarnych kanalizacyjnych wodociągowych gazowych czy też przyłączy. Takie awarie namierzane są zarówno w instalacjach wewnątrz budynków, jak też w instalacjach zewnętrznych.

Bez wątpienia potrzebne jest do tego sprzęt, który daje możliwość w głównej mierze na bezinwazyjną lokalizację, czyli bez ingerencji w konstrukcję budynku czy także naruszania elementów wyposażenia np armatury sanitarnej.
Namierzanie wycieków instalacji – na co zwrócić uwagę?
Przede wszystkim trzeba podkreślić, że lokalizacja wycieków wody powinna być przeprowadzona w możliwie najkrótszym czasie, tak ażeby nie doszło do poważnej awarii, która może grozić wręcz zalaniem mieszkania, a to oczywiście wiąże się z wysokimi kosztami remontu oraz usuwania szkód. Dlatego też warto korzystać z pomocy fachowców, którzy stosują wiele przyszłościowych technik, które w bezinwazyjny sposób pozwalają z dużą precyzją namierzyć usterkę czy awarię w rurach. W współzależności od typu instalacji czy również parametrów budynków wybiera się różne metody. Taką elementarną metodą jest próba szczelności instalacji, która wykonywana jest jako pierwsza czynność. Warto pamiętać o tym, dzięki tej metodzie można w szybki sposób namierzyć instalację, gdzie doszło do usterki. W tej metodzie stosuje się manometr wzorcowy. Inne popularne metody to przykładowo badanie termowizyjne. Z kolei w tej metodzie wykorzystuje się profesjonalną kamerę termowizyjną, która pozwala na wskazanie miejsca z defektami budowlanymi oraz miejsc, gdzie następuje utrata ciepła z instalacji. Ponadto lokalizacja wycieków to również popularne metody akustyczne, a zatem przykładowo zastosowaniem geofonu czy też metoda korelacji wycieku. Inne popularne metody to badanie gazem znacznikowym czy też stosowanie substancji barwiących, które szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku namierzania przecieków z instalacji sanitarnych.

Polecamy: lokalizacja wycieków wody – https://przeciek24.com