Nowoczesne budownictwo – domy pasywne

Nowoczesne budownictwo w znacznym stopniu opiera się na rozwiązaniach ekologicznych, które stanowią bazę energooszczędności. Zgodnie z takimi założeniami powstają domy pasywne pomorskie. Są to budynki, które charakteryzują się dobrymi parametrami izolacyjności, jak też wysokim komfortem użytkowania.

Budownictwo pasywne to funkcjonalne oraz energooszczędne rozwiązania, które pozwalają zminimalizować zapotrzebowanie energetyczne budynku z tradycyjnych instalacji grzewczych wykorzystywanych w standardowych budynkach.
Budynek pasywny – czym się odróżnia?
Domy pasywne cechują się maksymalnym wykorzystaniem naturalnych źródeł energii, takich jak promieniowanie słoneczne, co ogranicza znaczenie instalacji grzewczych. Właśnie w tym celu budynki pasywne są nakierowane w kierunku południowym, by w jak największym stopniu wykorzystać promieniowanie słoneczne, które służy do oświetlenia pomieszczeń, jak również do ich ogrzania. Co więcej, w pomieszczeniach zwróconych w kierunku południowym używa się spore przestronne okna, co intensyfikuje przeznaczenie energii promieniowania słonecznego. Warto również dodać, że domy pasywne gdynia to budynki wyróżniające się wysoką szczelnością przegród budowlanych. Stosowane technologie ograniczają znacząco występowanie mostków termicznych, które powodują utraty ciepła z budynków. Używa się grube warstwy izolacyjne, których cechą jedyną w swoim stylu jest niski współczynnik przenikania ciepła. Wykorzystuje się w dodatku specjalne ramy oraz uszczelnienia przegród budowlanych, co również wpływa korzystnie na bilans energetyczny budynku. Ważnym elementem domów pasywnych jest montaż wentylacji nawiewno-wywiewnej. Jest to instalacja, która w znacznym stopniu ogranicza utraty ciepła z budynku. Mechanizm działania tego typu instalacji polega na ogrzaniu powietrza pochodzącego z zewnątrz przed przekazaniem go do wnętrz w budynku. W związku z tym świeże powietrze nie powoduje wychłodzenia pomieszczeń. Warto dodać, że firma budowlana trójmiasto kreuje domy pasywne spełniające standardy ekologiczne, dzięki czemu budynki są funkcjonalne a także energooszczędne. Zaleca się, ażeby używać w budownictwie pasywnym ekologiczne instalacje grzewcze.

Warto zobaczyć: firma budowlana trójmiasto.