Przecieki – metody wykrywania

Jeśli zauważyliśmy, że nieprawidłowo funkcjonuje instalacja sanitarna wodno-kanalizacyjna czy system grzewczy w naszym domu, to zdecydowanie warto skontaktować się z fachowcami, którzy wykonują usługi tj. lokalizacja wycieków. Warto dodać o tym, że niezbędne jest dobranie odpowiedniej techniki, która w sposób szybki a także precyzyjny namierzy nieszczelność występująca w systemach rurociągowych różnych instalacji. Co za tym idzie, tyczy się to między innymi przyłączy sanitarnych, ale także instalacji wodnych i kanalizacyjnych, systemów grzewczych, instalacji gazowych czy także nieszczelności występujących w sieciach ciepłowniczych czy też wodociągowych.

Warto pamiętać o tym, że dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii możliwe jest szybkie a także bezinwazyjne wykrywanie nieszczelności a także wycieków występujących w instalacjach znajdujących się w różnych miejscach, a więc np w posadzce czy również ścianach.
Nowoczesne metody wykrywania wycieków – co warto mieć świadomość tego na ten temat?
Firmy specjalizujące się w usługach takich jak wykrywanie wycieków głównie stosują nowoczesne metody, której nie ingerują w konstrukcję budynku, a zatem są bezpieczne i nie generują dodatkowych kosztów związanych z naprawą i remontem. Warto zdawać sobie sprawę również o tym, że taki sprzęt umożliwia na precyzyjne namierzenie dosłownie niedużych nieszczelności, które mogą spowodować spadek wydajności pracy danej instalacji. Powinno się tutaj wymienić między innymi bardzo często stosowane metody akustyczne, a zatem np takie jak forma korelacji wycieku. Ta forma stosowana jest w sytuacji namierzenia nieszczelności występujących w sieciach wodociągowych. Mechanizm tej metody oparty jest na korelacji szumów. Inną metodą akustyczną jest stosowanie geofonu, który stosowany jest w sytuacji wycieków powstających w rurociągach przewodzących wodę pitną. Pamiętajmy też o tym, że lokalizacja przecieków to także stosowanie takich metod jak kamery inspekcyjne czy też termowizyjne. Na prawdę często wykorzystywana jest też forma gazu znacznikowego, a więc obojętnego gazu wprowadzonego do systemów rurociągowych pod ciśnieniem. Warto dodać o tym, że jest to forma bezpieczna, ponieważ gaz jest nietoksyczny niepalny a także bezwonny.

Zobacz także: wykrywanie wycieków warszawa.