Różne bramy dla przemysłu

W procesach przemysłowych bezpieczeństwo pracowników jest równie ważne jak szybkość. Szybkie i bezpieczne bramy przemysłowe są zatem zwłaszcza istotne w transporcie towarów. W współzależności od obszaru zastosowania i wymagań, przy wyborze bramy przemysłowej bierze udział sporo czynników – od żywotności i funkcjonalności energetycznej sprzętu, po łatwość jego konserwacji i odpowiednie normy bezpieczeństwa.

Brama segmentowa
Bramy segmentowe górne są najsmuklejszymi, uniwersalnymi bramami przemysłowymi. Składają się one z kilku paneli, które po otwarciu przesuwają się pod sufitem albo pionowo wzdłuż ściany magazynu. Bramy segmentowe minimalizują w ten sposób ilość zajmowanego miejsca i wnoszą do wymagających zastosowań przemysłowych nie tylko i wyłącznie korzyści funkcjonalne ale i miłe dla oka. Dzięki modułowej konstrukcji bramy segmentowe mogą być specjalnie dopasowane pod kątem wzornictwa, powierzchni, systemu obsługi i sposobności montażu.
Brama przeciwpożarowa
Ochrona przeciwpożarowa jest szczególnie ważna w przemyśle: jeżeli już w budynku produkcyjnym rozprzestrzeni się pożar, zagrożone jest życie pracowników i przyszłość firmy. Bramy przeciwpożarowe są projektowane i produkowane tak, aby spełniały najwyższe oczekiwania straży pożarnej i ubezpieczycieli. Przetestowane materiały i powierzchnie a także wysoki komfort obsługi zapewniają bezpieczeństwo w każdym zastosowaniu – od przeciwpożarowych bram rolowanych po drzwi ewakuacyjne.
Brama rolowana
Bramy rolowane to duża oszczędność miejsca, ponieważ – jak sama nazwa wskazuje – po otwarciu są zwijane. Oznacza to, że nie jest wymagane miejsce z przodu lub z tyłu. Wymaga jedynie przestrzeni do zwinięcia. Bramy rolowane są wytrzymałe i stabilne, dlatego cieszą się dużym zainteresowaniem. Sprawdzają się zarówno jako zamknięcie na zewnątrz, jak i w ścianie działowej. W zależności od wielkości otworu drzwiowego i przeznaczenia dobierany jest odpowiedni wzór: Aluminiowe albo stalowe, jednościenne albo dwuścienne, z oknem albo bez, w oferowanych preferowanych kolorach albo w wybranym kolorze
Brama szybkobieżna
Siłą bram przemysłowych szybkobieżnych jest to, że utrzymują straty ciepła na niskim poziomie poprzez szybkie otwieranie i zamykanie, wręcz przy częstym otwieraniu. Dodatkowo bramy szybkobieżne umożliwiają zoptymalizowanie kolejności obsługi i są rewelacyjnym wyjściem dla często wykorzystywanych przejść – ponieważ tam właśnie oszczędność czasu jest największa. Bramy szybkobieżne zamykają się i otwierają z dużą prędkością z delikatnym przyspieszeniem, co gwarantuje im długą żywotność. Mogą być stosowane w różnorakich warunkach konstrukcyjnych. Bramy szybkobieżne mogą być stosowane jako bramy pośrednie, ryglowe albo zewnętrzne.

Więcej informacji: drzwi wewnętrzne łódź.