Higieniczne pranie mebli i wykładzin

Pranie tapicerki meblowej to nie tylko i wyłącznie kwestia estetyki, niemniej jednak też higieny i zdrowia. Podczas użytkowania mebli tapicerowanych na nich osadza się kurz, brud, roztocza, bakterie, a nawet grzyby. Dlatego, regularne i właściwe pranie mebli jest najbardziej istotne, nie tylko dla utrzymania ich śliczna, ale także dla naszego zdrowia.

W tym artykule przedstawimy wam metody prania kanap, narożników, sof i materacy a także jakie korzyści przynoszą ich regularne czyszczenie.
Pranie kanap i narożników
Kanapy i narożniki są jednymi z najczęściej stosowanych mebli w domu. Ich regularne użytkowanie skutkuje nagromadzeniem kurzu, brudu i innych zanieczyszczeń, które wnikają w tkaniny i mogą powodować alergie lub choroby skóry. Dlatego, pranie kanap i narożników powinno być wykonane regularnie, aby utrzymać je w czystości.
Pranie kanap i narożników można przeprowadzić na kilka sposobów. Jednym z najprostszych i najbardziej skutecznych sposobności jest zastosowanie odkurzacza z funkcją szczotki do tapicerki. Odkurzacz umożliwia usunąć kurz i brud z powierzchni kanap i narożników. W sytuacji niełatwych do usunięcia plam zaleca się użycie specjalistycznych środków czyszczących.
Kolejnym sposobem na pranie kanap i narożników jest użycie ekstrakcji wodnej. Jest to profesjonalna forma czyszczenia mebli, która daje możliwość na dokładne i głębokie wyczyszczenie tkanin. Forma ta polega na wtryskiwaniu wody z detergentem do tkanin, a następnie odsysaniu brudnej wody wraz z zabrudzeniami. Ekstrakcja wodna jest w szczególności skuteczna w sytuacji prania tkanin z dużą ilością zabrudzeń.
Pranie sof i materacy
Sofy i materace są też narażone na zanieczyszczenia, takie jak kurz, roztocza i plamy. Regularne czyszczenie tych mebli jest istotne, ponieważ pozwala na usunięcie z nich zanieczyszczeń, które mogą powodować alergie i choroby skóry. W przypadku prania sof i materacy należy wybrać odpowiednią metodę, która umożliwi na dokładne wyczyszczenie tkanin.
Jednym z najprostszych możliwości na pranie sof i materacy jest wykorzystanie odkurzacza z funkcją szczotki do tapicerki, jednakowo jak w przypadku prania kanap i narożników. W sytuacji nieprostych do usunięcia plam, można użyć profesjonalnych środków lub korzystać z propozycji fachowej firmy.

Zobacz: ceny prania dywanów kanapy.