Koty rosyjskie – hodowla

O ile pragniemy posiadać wiernego towarzysza zabaw domowych, zarówno dla siebie, jak również dla naszych dzieci, to na 100 procent warto wybrać np kota. Hodowla kotów rosyjskich to odpowiednie miejsce, jeżeli już szukamy kotów, które są zadbane, zdrowe, jak też hodowane w bezpiecznych a także komfortowych dla ich rozwoju warunkach. Nie powinno zatem być zaskoczeniem, że coraz więcej miłośników zwierząt domowych, wybiera właśnie koty tej odmiany, które są bardzo przyjazne dla człowieka, inteligentne, a także towarzyskie.

Taki kot na 100 procent przypadnie do gustu zarówno osobom dorosłym, jak także dzieciom, które będą miały towarzysza przy zabawach.
Jakiego kota wybrać?
Oczywiście istnieje wiele odmian, które cieszą się niemałą popularnością, warto mieć na uwadze natomiast o tym, że wybór zwierzęcia do domu to ważna decyzja i powinno się ją podjąć w odpowiedzialny sposób, a przede wszystkim pozyskiwać takie zwierzęta ze sprawdzonego bezpiecznego źródła. Kot rosyjski niebieski to odmiana zielonooka, która cechuje się specyficznym kolorem sierści, niemniej jednak też pięknymi zielonymi oczami. Pamiętajmy o tym, że osoby prowadzące takie hodowle dokładają wszelkich starań, aby proponowane kocięta były całkowicie zdrowe. A w praktyce znaczy to, że są to zwierzęta dwukrotnie zaszczepione, ponadto odrobaczone, zaczipowane, co bardzo istotne po zabiegu kastracji czy również sterylizacji. Nabywając takie kocięta otrzymujemy też książeczkę zdrowia zwierzęcia, jego rodowód, a także specjalną wyprawkę, która ze stuprocentową pewnością ułatwi nam pierwsze dni z takim kotkiem w domu. Co najważniejsze, takie kocięta nauczone są już korzystania z kuwety, jak także że drapaka, a zatem przystosowane do życia w ustaleniach domowych. Kotki rosyjskie to nieocenieni przyjaciele, jak również w towarzysze codziennych zabaw, dlatego tak chętnie wybierane są przykładowo przez rodziny z dziećmi. Warto zdawać sobie sprawę jednakże o tym, aby zakupować koty wyłącznie ze sprawdzonego źródła, a więc zarejestrowanych hodowli. Na szczególną uwagę na 100 procent zasługują hodowle, których koty uczestniczą w konkursach a także wystawach krajowych a także międzynarodowych. Jeśli zatem marzy nam się taki śliczny kot, to niewątpliwie warto skontaktować się z osobami prowadzącymi hodowle i wybrać dobrego kotka.

Sprawdź: Kot rosyjski niebieski.