książki które warto przeczytać >> literatura obyczajowa >> Katarzyna Michalak >> Lato w Jagódce

Katarzyna Michalak

Lato w Jagódce

Rok wydania: 2017

wydawnictwo Znak

Książki które warto przeczytać

Michalak Katarzyna

Jak niewiele czasem potrzeba, by być szczęśliwym. Wystarczy obecność tej drugiej osoby, a wszystko wydaje się łatwiejsze. Gabrysia już od dziecięcych lat nie mogła znaleźć miłości, nawet u swoich rodziców. Sama ma sobie wiele do zarzucenia, choć wina zupełnie nie leży po jej stronie. Pewnego dnia wszystko się zmienia, bo nie dość, że dziewczyna znajduje pracę marzeń to ktoś w dodatku puka do jej serca.

“Lato w Jagódce” to opowieść o tym, że nie warto tracić nadziei, bo szczęście przychodzi wtedy, kiedy się tego nie spodziewamy albo po prostu go nie widzimy, choć towarzyszy nam każdego dnia.

Katarzyna Michalak po raz kolejny podbija serca Czytelniczek, bo “Lato w Jagódce” jest książką, która potrafi wiele: rozśmiesza, uczy, wzrusza. Głównym powodem tego wszystkiego jest Gabrysia, a raczej główną bohaterką. Wychowała ją pani Stefania, która znalazła ją na wycieraczce przed domem, pozostawioną przez rodziców.

Nie jest dziewczyną, która powala na kolana urodą, nie jest też do końca sprawna. Jednak to nie przeszkadza w tym, by mogła zostać zaklinaczką koni. Nowa praca, miejsce i ludzie sprawiają, że Gabrysia zaczyna patrzeć na swoje życie z innej perspektywy. Dziwnym trafem zostaje uczestniczką programu, który ma na celu zmianę jej wyglądu. Co z tej baśni wyniknie, musicie dowiedzieć się sami!

Autorka “Lata w Jagódce” tworzy literaturę współczesną głównie dla kobiet. Jej powieści, w których można znaleźć wątki romansu, kryminału, jak i fantasy szybko trafiają na polskie listy bestsellerów. Katarzyna Michalak w swym dorobku ma wiele książek, a jednymi z nich są “Poczekajka”, czyli literacki debiut pisarki, “Rok w Poziomce”, “Wiśniowy Dworek” – pozycje z tej samej serii, co “Lato w Jagódce”, czy “Nie oddam dzieci”- dotychczas najmocniejsza z powieści.