Kalendarz trójdzielny z logo firmy dla klientów

Gadżety reklamowe stanowią niezwykle użyteczne narzędzie służące do reklamowania firmy lub jej produktów. Są to przedmioty, które odgrywają rolę nośników treści reklamowych. Wskazane jest, by były funkcjonalne i praktyczne.

Przedmioty zbyteczne, których nie potrzebujemy, nie będą w stanie utrwalać wizerunku firmy. Wybierając rodzaj gadżetu reklamowego, warto więc kierować się jego funkcjonalnością. A takie z całą pewnością są kalendarze trójdzielne.
Co trzeba wiedzieć o kalendarzu trójdzielnym?
Kalendarze występują w kilku priorytetowych rodzajach. Odznacza się kalendarze książkowe w schemacie kieszonkowym lub standardowych A4 i A5, kalendarze biurkowe oraz kalendarze ścienne. Kalendarze, które są zawieszane na ścianie, można podzielić na 2 podstawowe grupy. Pierwsza to kalendarze plakatowe, a druga to kalendarze składane, najczęściej spotykane są trójdzielne.
Kalendarze trójdzielne składają się z główki, kalendarium a także stopki. Główka stanowi górną część i jest to powierzchnia przeznaczona na szatę graficzną. Kalendarium jest podzielone na trzy części: miesiąc aktualny, miesiąc poprzedni i następny. Jest to niesłychanie funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ kartki z miesiącami mają dużo miejsca na zapiski. Dolna część stanowi miejsce na umieszczenie dodatkowych treści.
Reklamowy kalendarz trójdzielny
Popularnym wyjściem wybieranym przez firmy są kalendarze trójdzielne z zdjęciami, które dotyczą ich działalności. Treść reklamowa przekazana w taki sposób jest ciekawa i wywołuje pozytywne reakcje. W części przeznaczonej na nadruk umieszcza się też elementy identyfikacji wizualnej firmy, takie jak: logo, kolory firmowe, hasła czy znaki firmowe. Projekt wizualny treści reklamowych powinien posiadać charakter indywidualny. Ważne, by nawiązywał do naszej firmy. Warto pamiętać jednakże, że marketing zbyt agresywna wywołuje efekt przeciwny do sobie właściwego, czyli zniechęca do korzystania z usług danej firmy. Dlatego tak kluczowe jest przygotowanie ciekawego projektu graficznego, który przyciąga wzrok i nie odpycha zbyt nachalną reklamą.
Oczywiście kalendarz trójdzielny dla firm jest na prawdę dobrym pomysłem na upominek dla klienta. Jest przydatny, a estetycznie wykonany na pewno wywoła pozytywne reakcje i będzie z dobrym skutkiem pełnił swoją rolę.
Polecam: kalendarze trójdzielne z zdjęciami.