Pozycja strony www w wynikach wyszukiwania

Z roku na rok Mieszkańcy polski spędzają zdecydowanie coraz więcej czasu w internecie, co przekłada się także na przekształcenie ich modelu dokonywania zakupów. Wybieramy internetowe sklepy nie tylko dlatego, że są tańsze, ale też z racji na wygodę oraz prostotę korzystania z ich oferty. Duży wzrost konkurencji doprowadził jednak do konieczności podejmowania coraz agresywniejszych działań z zakresu SEO, czyli działań mających na celu pozycjonowanie stron, czyli poprawienie jej miejsca w wyszukiwarkach Google, Msn a także Bing.

Jak zaplanować skuteczną kampanię SEO i nie przepłacić? Jakie działania wiążą się z promowaniem strony w sieci?
Pozycjonowaniem stron zajmują się profesjonalne firmy zwane często agencjami SEO. Wbrew pozorom skuteczne wypromowanie witryny nie trzeba do najłatwiejszych obowiązków – skuteczne poprawienie widoczności strony w Google wymaga nie tylko dużej wiedzy specjalistycznej, niemniej jednak również ogromnych nakładów inwestycyjnych i czasowych. Najpopularniejszym sposobem na upowszechnianie strony w sieci jest jej audyt pod względem SEO, czyli upewnienie się, że jest ona zaprojektowana zgodnie z najnowszymi normami bieżącymi w Unii Europejskiej. Po dopracowaniu technicznych aspektów funkcjonowania strony trzeba rozpocząć intensywną kampanię pozyskiwania linków prowadzących do witryny. To właśnie hiperłącza stanowią dla wyszukiwarek sposób na określenie wartości danej strony – duża liczba prowadzących do niej linków świadczy w teorii o popularności witryny pomiędzy użytkowników internetu, co zdaniem Google pokazuje, że w serwisie umieszczono treści przydatne dla użytkowników internetu.
Oczywiście algorytmy zajmujące się obliczaniem wartości danej strony są niewiarygodnie skomplikowane oraz zmienne w czasie, przez co efektywne linkowanie strony wymaga dużej specjalistycznej wiedzy z zakresu funkcjonowania wyszukiwarek internetowych. Ponadto jeden link nie musi być warty tyle samo, co inny – np odnośnik z Wikipedii jest o wiele więcej warty od hiperłącza prowadzącego ze strony wykorzystywanej przez spamerów. Dlatego przed pozyskaniem linku z dokładnie sprecyzowanej strony trzeba sprawdzić jej status oraz upewnić się, że pozyskiwany odnośnik faktycznie przedstawia jakąś wartość. Rzecz jasna agencje SEO zajmujące się pozycjonowaniem stron mają nie tylko i wyłącznie odpowiednią wiedzę, niemniej jednak także kontakty a także własne, wartościowe zaplecze umożliwiające szybkie i sprawne pozyskanie linkowania bardzo wysokiej jakości. Dlatego właśnie promowanie strony w internecie powinieneś pozostawić profesjonalistom!
Więcej informacji: pozycjonowanie wycena.