Tlenoterapia hiperbaryczna – zobacz

Zdecydowanie coraz więcej osób decyduje się na innowacyjne zabiegi medyczne, które poprawiają nie tylko i wyłącznie różnorodne aspekty zdrowia, niemniej jednak również korzystnie wpływają na ogólną kondycję organizmu. Takim sprawdzonym sposobem jest tlenoterapia łódź, a więc zabiegi w komorze hiperbarycznej, w której panują warunki podwyższonego stężenia oraz ciśnienia tlenu. Dzięki takim specyficznym warunkom czysty tlen dociera w skuteczniejszy sposób do komórek organizmu, a zatem poprawia się ukrwienie całego organizmu.

Niesie to za sobą wiele korzyści zdrowotnych, między innymi przyspiesza gojenie ran, ale również funkcjonuje odmładzająco. Nie powinno zatem budzić zaskoczenia, że jest to sprawdzony sposób na co, aby poprawić własne zdrowie, niemniej jednak również samopoczucie czy także przyspieszyć procesy regeneracyjne zachodzące w organizmie.
W jaki sposób działa komora hiperbaryczna?
Na początku powinno się wyjaśnić, że jest to specjalna komora, w której w ustaleniach podwyższonego stężenia i ciśnienia tlenu przebywają pacjenci. Są to warunki bardzo komfortowe, ponieważ zapewnione mają między innymi wygodne fotele, niemniej jednak też klimatyzację czy możliwość ustawienia indywidualnego oświetlenia. Taka sesja w komorze hiperbarycznej wiąże się z wieloma korzyściami dla organizmu. Przede wszystkim tlenoterapia hiperbaryczna łódź dobrze wpływa na pracę układu krwionośnego, a w szczególności serca. A ponadto, inne zalety stosowania tej metody to między innymi poprawienie funkcjonowania układu nerwowego. To z kolei wiąże się z takimi korzyściami jak w głównej mierze poprawienie parametrów związanych z koncentracją, percepcją czy również funkcjami poznawczymi. Czysty tlen pomaga również zwiększyć ukrwienie, a tym samym również odżywić tkankę mózgową. Warto dodać też o tym, że sesje w takiej komorze bardzo dobrze pomagają na redukcję zmęczenia, ale również usuwanie dolegliwości bólowych. W dodatku komora hiperbaryczna łódź funkcjonuje także odmładzająco, a zatem sesja w komorze wpływa korzystnie na wzrost produkcji elastyny i kolagenu czy też fibroblastów, które odpowiadają za kondycję skóry. Z takich sesji korzystają między innymi sportowcy, by przyspieszyć proces rekonwalescencji a także gojenia się ran. Tlenoterapia jako metoda wykorzystywana jest także przy leczeniu różnych chorób ostrych, ale również przewlekłych.

Warto zobaczyć: tlenoterapia łódź