Wózek inwalidzki – co warto wiedzieć?

Sklepy medyczne oferują fachowy sprzęt medyczny, rehabilitacyjny a także treningowy. Coraz więcej sklepów medycznych oferuje sprzedaż internetową, co jest rozstrzygnięciem szczególnie zyskownym dla klientów, ponieważ bez opuszczania domu mogą zamówić konieczne artykuły a także sprzęty, które zostaną dostarczane pod wybrany adres. Warto być świadomym natomiast, by skorzystać wyłącznie z sklepów medycznych, które oferują sprzęt oraz akcesoria pochodzące od sprawdzonych renomowanych producentów.

Wózek inwalidzki powinien charakteryzować się solidną mocną konstrukcją, przykładowo aluminiową albo stalową, jak także certyfikatami zaświadczającymi o bezpieczeństwie jego stosowania.
Wózek inwalidzki – szeroki wybór w sklepie medycznym
Warto podkreślić, że sklepy medyczne oferują naprawdę szeroki wybór wózków, które są przystosowane do pacjentów cierpiących na różnorodne choroby, schorzenia czy urazy. Wybór odpowiedniego rodzaju powinien być uzależniony od kilku zasadniczych czynników, w głównej mierze takich jak rodzaj i stopień niepełnosprawności pacjenta, jak też jego indywidualne potrzeby a także oczekiwania. Wózki inwalidzkie zasadniczo dzielą się na dwa podstawowe rodzaje. Są to wózki o napędzie ręcznym a także wózki o napędzie elektrycznym. W obu tych kategoriach można wyróżnić różne opcje wózków, które są przystosowane do różnych kategorii pacjentów. W sytuacji wózków ręcznych dużym zainteresowaniem cieszą się np wózki uniwersalne, które świetnie nadają się przy transporcie, czyli przykładowo w lotniskach czy szpitalach. Z kolei osoby aktywne na prawdę często wybierają wózki sportowe. Są to specjalne rodzaje wózków dostosowane do uprawiania dokładnie określonej dyscypliny sportowej, przykładowo zjazdów górskich, rugby, koszykówki czy szermierki. Pamiętajmy jednak, że zazwyczaj z takich wózków nie korzysta się na co dzień, a jedynie podczas uprawiania dokładnie sprecyzowanej dyscypliny sportowej. Schodolaz to z kolei szczególny rodzaj wózka wielofunkcyjnego, który umożliwia pacjentowi pionizację, dzięki temu w sposób prawidłowy pracują narządy wewnętrzne poprawiając ogólną kondycję a także samopoczucie pacjenta. Z kolei dla pacjentów, którzy nie mogą podejmować wysiłku fizycznego, przeznaczone są tak zwane wózki pasywne.

Polecam: Wózek inwalidzki elektryczny.