Jakiej pomocy udziela rzeczoznawca samochodowy za granicą?

Ażeby mieć szansę na uzyskanie stosownego do poniesionych strat materialnych a także niematerialnych odszkodowania za wypadek na terenie poza granicami kraju, z całą pewnością warto korzystać z niezależnych opinii ekspertyz a także kalkulacji rzeczoznawców samochodowych. Rzeczoznawca Samochodowy BERLIN oferuje usługi kompleksowe a przy tym dostosowane do potrzeb klienta. Pamiętajmy o tym, że z takich usług powinny na 100 procent korzystać osoby polskiego pochodzenia, które uczestniczyły w zdarzeniach drogowych np na terenie Berlina.

Warto wspomnieć, że takie usługi obejmują w głównej mierze doradztwo techniczne prawne, niemniej jednak także konsultacje techniczne czy również wykonywanie opinii a także ekspertyz technicznych dotyczących strat materialnych. Trzeba również pamiętać o tym, że takie ekspertyzy a także wyceny oparte są na wysokich kwalifikacjach rzeczoznawców a także kompatybilne z panującymi europejskimi przepisami a także normami.
Kompleksowe usługi rzeczoznawcy samochodowego – na co zwrócić uwagę?
Rzeczoznawca BERLIN działający na terenie Niemiec oferuje pomoc polskim kierowcom, którzy uczestniczyli w zdarzeniach drogowych na przykład takich jak stłuczki i wypadki czy również kolizje drogowe. Trzeba pamiętać o tym, że jeśli taki kierowca nie był sprawcą zdarzenia, a jest osobą pokrzywdzoną w wypadku to ma prawo ubiegać się od sprawcy a także jego towarzystwa ubezpieczeniowego o rekompensatę za poniesione straty zarówno o charakterze materialnym jak także niematerialnym, czyli osobowym. O ile chodzi o straty materialne to dotyczą one przede wszystkim kosztów związanych z naprawą uszkodzonego samochodu, ale mogą dotyczyć także udzielonej na miejscu zdarzenia pomocy drogowej, która obejmuje holowanie czy także transport auta za pomocą lawety. O ile chodzi o straty niematerialne, czyli osobowe to mogą posiadać one charakter moralnych, ale również związanych z utratą zdrowia. Rekompensata za straty niematerialne powinna obejmować między innymi koszty leczenia rehabilitacji czy także zakupu lekarstw. Warto wspomnieć więc o tym, że kolizja w Belinie odszkodowanie powinno być wypłacone przez firmę ubezpieczeniową sprawcy zdarzenia w kwocie odpowiedniej do poniesionych przez osobę pokrzywdzoną strat. Ażeby takie odszkodowanie uzyskać zdecydowanie warto skorzystać z pomocy niezależnego rzeczoznawcy.

Sprawdź: kolizja Berlin.