książki które warto przeczytać >> literatura religijna >> Adam Szustak >> Oto człowiek. Droga Krzyżowa z Jerozolimy.

Adam Szustak 

Oto człowiek. Droga Krzyżowa z Jerozolimy.

Rok wydania: 2017

wydawnictwo Rafael

Książki które warto przeczytać

Szustak Adam  

Wielki Post to szczególny okres w roku liturgicznym Kościoła. Przez okres czterdziestu dni, chrześcijanie przygotowują się do godnego, duchowego przeżycia Świąt Wielkiej Nocy. Ich istotą jest uroczyste celebrowanie najważniejszych prawd wiary, związanych z tajemnicami męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

Wierni mają możliwość przygotowywania się do Świąt Wielkiej Nocy, poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju nabożeństwach. Modląc się i rozważając przekazy zawarte w Piśmie Świętym.

Czasem jednak do głębokiego skupienia się na tym, co w prawdach wiary jest najistotniejsze, potrzebna jest pomoc kogoś, kto zechce wytłumaczyć zawiłości biblijnego języka i wyjaśni symbolikę metaforycznych opisów, nierzadkich przecież w tej natchnionej księdze.

Czujesz, że potrzebujesz duchowego przewodnika, który wskaże ci najważniejsze zagadnienia, wymagające twojej szczególnej refleksji i uwagi? Nie wahaj się wyruszyć w specyficzną Drogę Krzyżową w ślad za ojcem Adamem Szustakiem.

Cykl „Oto człowiek” stał się pokłosiem pobytu ojca Adama w Ziemi Świętej. Pierwotnie była to seria filmików, udostępnianych przez zakonnika w charakterze rekolekcji internetowych. Charyzmatyczny dominikanin jest już znany szerokiemu gronu odbiorców, z tego rodzaju wirtualnej działalności ewangelizacyjnej. Wielu z nich ceni go za umiejętność obrazowego tłumaczenia tajemnic wiary. Nauki zakonnika są wygłaszane przystępnie, ale i prowadzone bardzo rzetelnie, z wielką dbałością o szczegóły.

W cyklu „Oto człowiek” ojciec Adam w przenikliwy sposób analizuje kolejne stacje ostatniej drogi, jaką przemierzył Chrystus. Dominikanin nasyca swoje nauki bystrymi uwagami, które jednocześnie objaśniają pewne skomplikowane kwestie wiary, a także skłaniają Czytelników do samodzielnego obcowania z Pismem Świętym. Inspirują do prywatnego czytania Biblii, która do każdego człowieka przemawia indywidualnie.

Zbiór tych rekolekcji wielkopostnych jest atrakcyjny również z uwagi na swoją piękną oprawę graficzną. Ilustracjami do przedstawionych rozważań są zdjęcia przedstawiające współczesną Jerozolimę i jej okolice. Ojciec Adam zaprasza nie tylko do niezwykłej podróży duchowej, ale też każdemu chętnemu daje możliwość obejrzenia za pośrednictwem zdjęć najważniejszych miejsc, w których dokonały się kluczowe wydarzenia z Historii Zbawienia.

o. Adam Szustak, dominikanin, kaznodzieja, wędrowny rekolekcjonista, vloger. Jego życiowa dewiza brzmi: „Głosić Ewangelię wszystkim, wszędzie i na wszelkie sposoby”. Ze Słowem Bożym dociera obecnie do najdalszych zakątków świata.