książki które warto przeczytać >> literatura obyczajowa >> Katarzyna Michalak >> Promyk słońca. Seria mazurska. Tom 2

Katarzyna Michalak

Promyk słońca. Seria mazurska. Tom 2

Rok wydania: 2018

wydawnictwo Znak

Książki które warto przeczytać

Michalak Katarzyna

Poznaj losy bohaterów pełnej wzruszeń powieści obyczajowej „Promyk słońca”. Sprawdź, czy uda im się odnaleźć szczęście, którego wciąż poszukują.

Czasem zdarza się, że ktoś nieustannie szuka szczęścia, nie zauważając nawet, że ma je tuż obok. Powieść obyczajowa, napisana przez bestsellerową pisarkę, Katarzynę Michalak opowiada o tym, co jest w życiu najważniejsze. Czytelnicy, którzy sięgną po tę pozycję, zyskają szansę na ponowne spotkanie z bohaterami książki „Gwiazdka z nieba”, która jest pierwszym tomem serii Mazurskiej.

Niewielka, ale za to malownicza mazurska miejscowość to wymarzona, spokojna przystań dla Nataniela. Wioska stała się również miejscem, przeznaczonym Emilce oraz innym, którzy szukają ucieczki od wszelkich problemów i przeszłości. Wszystko zaczyna się zmieniać, kiedy Nataniel spotyka pod swoim domem Oliwię. Już wkrótce spada na niego wyzwanie, jakim jest opieka nad pięcioletnią dziewczynką. Tymczasem Marta chce odbudować relacje ze swoją córką. Wie, że nie będzie to łatwe zadanie, jednak nie zamierza rezygnować. W życiu Mateusza również nie układa się najlepiej. Mężczyzna jest zakochany w kobiecie, z którą nigdy nie będzie mógł być. Jak potoczą się losy bohaterów? Czy odnajdą w końcu swoje szczęście? Książka „Promyk słońca” opowiada o trudnych relacjach rodzinnych. Pokazuje również, co w życiu jest naprawdę ważne i daje do zrozumienia, że mimo niepowodzeń w końcu nadejdą lepsze dni.

Katarzyna Michalak, autorka książki „Promyk słońca”, urodziła się w Warszawie w 1969 roku. Polska pisarka zajmuje się głównie tworzeniem książek o tematyce obyczajowej. Autorka jest z wykształcenia lekarzem weterynarii. Na swoim pisarskim koncie ma wiele książek, z których ponad trzydzieści pozycji zyskało miano bestsellerów. Wśród napisanych przez nią powieści można wymienić: „Leśną Polanę”, „Czerwień jarzębin”, „Błękitne sny”, „Zacisze Gosi”, „Nie oddam dzieci!” czy „W imię miłości”. W 2015 roku autorka zajęła pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych polskich pisarzy.